Етнічність Ірландія, Шотландія та Уельс - найпопулярніші країни
Етнічність Ірландія, Шотландія та Уельс є найпоширенішою в наступних країнах, згідно з даними користувачів MyHeritage DNA.
Обрати іншу етнічність
Відсоткове значення представляє частку користувачів MyHeritage DNA з етнічністю Ірландія, Шотландія та Уельс в тій країні.
Показати всі країни
Етнічність Ірландія, Шотландія та Уельс
Західний регіон британсько-ірландських островів населено народами, що походять від 6 кельтських націй, які складають дві етнолінгвістичні групи: бриттські народи, які були витіснені англосаксами і оселилися на територіях нинішніх Уельсу, Корнуолла і Бретані, і ґели, які стали домінуючою культурою в Ірландії, а потім поширилися до Шотландії та острова Мен. В кожній з цих культур постійно розмовляли на одному з варіантів початкового кельтського діалекту. Ірландці отримали свою назву від гельського терміна «Éire», яким називали територію, де вони проживали, і є спадкоємцями багатої усної традиції поезії, музики, оповідання, танцю і міфології. Шотландці, хоча і походять від тих же коренів, розвинули власну унікальну культуру, а також власний діалект гельської і шотландської мов. Їх назва — скоти — бере початок від латинської терміну, що використовувався для позначення всіх ґелів. Їх бриттскі сусіди, валлійці, були прозвані «вальхаз», що на германській мові означає «іноземець» або «чужак», і від цього терміна походить назва їх народності та мови. У середні століття в цей регіон вторглися англо-нормандські завойовники. Англійська колонізація XVI-XVII століть змінила його етнічний і лінгвістичний характер, особливо через введення англійської мови, що на сьогоднішній день повсюдно поширена на британсько-ірландських островах. Незважаючи на це, ірландці, шотландці та валлійці дуже пишаються своїми мовами, історією, традиціями та іншими культурними цінностями.